NK Ivančica Ivanec danas

NK Ivančica se i danas nalazi na istom terenu gdje je bila još davne 1934. godine. Ljudi iz kluba desetljećima skoro pa sami brinu o gradskom terenu i naše igralište jedno je od najstarijih i najnefunkcionalnijih u regiji. Naš svlačionički prostor vrlo je skroman i premali za potrebe kluba takove tradicije te broja igrača koji ga koriste, a poseban problem je  nedostatak pomoćnih terena za rad. No unatoč svemu NK Ivančica danas u sustavu liga ima slijedeće kategorije: U-8 prednatjecatelji, U-10 početnici,   U- 12 mlađi pioniri, U-14  stariji pioniri, U-16 kadeti, U-18 juniori, seniori i veterani.

NK Ivančica desetljećima posvećuje posebnu pažnju veteranima jer čovjek koji u 50-ima i 60-ima aktivno igra nogomet nije teret društva nego je radno vrlo sposoban jer je sportski aktivan. Nažalost, na veterane se gleda potpuno krivim očima i tu je potrebno uložiti u edukativne aktivnosti kojima će se osvijestiti javnost i mladi da su veterani jednako važni kao i sve ostale dobne skupine koje su uključene u nogomet ili bilo koju drugu aktivnost.

Kako bi klub ubuduće imao sve potrebne selekcije u klubu, djeluje Škola nogometa s kojima stalno rade četiri trenera. Klub prema odredbama HNS-a mora za svaku selekciju imati licenciranog trenera tako da je uz četiri trenera u školi nogometa potrebno još barem dvoje trenera da bi se radilo kvalitetno sa svim  selekcijama . U prosjeku, klub u punoj sezoni mjesečno mora organizirati  za svoje selekcije najmanje 32 utakmice ( 16 doma – 16 vani ). NK Ivančica sa svim će svojim selekcijama ove godine odigrati  cca 196 prvenstvenih i kup utakmica i uz to još najmanje 20-ak pripremnih – sveukupno blizu 220 utakmica! Naravno taj veliki pogon i ta takmičenja pratit će velik rad na cca 1000 treninga koji će biti održani na našem igralištu.Za svaku organizaciju utakmice klub mora imati službu od  5  do 10 ljudi minimalno. Troškovi su vrlo visoku – troškovi sudaca, kotizacije za takmičenje prema HNS- i ŽNS-u, prijevozi na utakmice, a i klub uvijek mora imati opremu u vrijednosti od minimalno  200.000 kn koja se stalno koristi.

Nešto stvarno iz života kluba

“Bila je srijeda, radni je dan, hladno je i tmurno, vani pada čas kiša, čas susnježica, kasno je popodne, na parkiralištu ispred igrališta nigdje nikoga osim velikog, lijepog i skupog autobusa nekog od naših prijevoznika….., 16,00 sati je i odjednom unutar 10-tak minuta vrlo je živo, u autobus ulazi vojska od 50-ak djece starih od 9 do 14,5 godina. U 16,16 sati tim lijepim i skupim autobusom otišla je ta šarena i prelijepa vojska djece željne nogometa praćena svojim trenerima i nekolicinom roditelja koji su se izborili za mjesto u prepunom autobusu. Sad je  18,30 sati, vrlo je hladno, pada susnježica, naši klinci igraju na dva igrališta s umjetnom travom gradskog stadiona u Koprivnici, trče i bore se za svoj klub, za naš kraj, svi imaju kratke rukave i nije im hladno, ne zato što se tako osjećaju već zato jer klub nema majice  i s kratkim i dugim rukavima za sve selekcije. Odigrale su te dvije selekcije naše djece svoje utakmice,  brzo su otrčali u lijepu, toplu i veliku svlačionicu, oprali se, malo se ugrijali i unatoč porazima u zadnjim minutama utakmice  sretni i zadovoljni uzeli su svoj sendvič i sok te potrčali na igralište da navijaju za našu najstariju selekciju u tom tromeču mladeži između Koprivnice i Ivanca. U 20,30 sati, reflektori svijetle, naša djeca igraju noćnu utakmicu, izvrsno igraju, domaći se čude malim zagorcima, njihovoj borbenosti, igri i snazi,ova selekcija imala je duge rukave jer su dovoljno veliki da obuku dresove i od starijih. U 22,30 sati vraća se veliki, lijepi i skupi autobus na parkiralište ispred kluba, iz njega izlazi vojska sretne i prezadovoljne djece, čekaju ih brojni također zadovoljni roditelji. U 22,35 sati, vani je hladno, pada kiša, nigdje nikoga, parkiralište ispred kluba je prazno, ali u brojnim kućama čitave obitelji do kasno u noć slušaju o igri svojih najmlađih, tog dana ponosnih i sretnih. A već za 3 dana dolazi im Virovitica koju jedva je čekaju.”

Bilo je to u srijedu, 27.04.2016.,  ponosni smo da je tog ružnog radnog dana na prelijepim terenima gradskog stadiona u Koprivnici unutar tri selekcije ( U-10/12/14 ) istrčalo 49 naših  mladih igrača ( 16 + 18 + 15 ) kontra 45 domaćih!

Rezultati: U- 10     KOPRIVNICA : IVANČICA   4:3  (2:2)

U- 12     KOPRIVNICA : IVANČICA   2:0  (0:0)

U- 14     KOPRIVNICA : IVANČICA   0:1  (0:1)

Galerije slika s utakmica