NK Ivančica 2000. – 2010.

NK Ivančica pobijedila Dravu Sveti Đurđ
Prevladavanje krize u klubu
Godine 2002. u završnici Hrvatskog kupa pobijeđena je u Ivancu momčad Uljanika iz Pule pod  vodstvom Elvisa Scorije (današnji prvoligaš Istra 1961) rezultatom  4:3. NK Ivančicu tek je u 1/16 finala zaustavio kasniji finalista NK Varteks (1:3). Godine 2006. klub je zbog neodgovornosti sportskih čimbenika u gradu Ivancu (ZŠU-a) te poradi svoje organizacijske neekipiranosti zapao u organizacijsku i igračku krizu te više nije bilo moguće pratiti zahtjevnu 3. HNL pa je kroz loše rezultate i reorganizaciju naš klub pao u  4. HNL u kojoj je igrao sve do 2011. godine. Dolaskom nove uprave (2009.) klub je ponovno stabiliziran  (seniori) te je tada zaustavljena stagnacija i višegodišnji pad. Klub je vrlo kvalitetno odigrao zadnje dvije sezone u 3. HNL, a postigao je i sjajne rezultate u Kup takmičenju. Kao pobjednik kupa Županije Varaždinske ostvaren je veliki uspjeh i u državnom kupu 2012. godine (Oriolik, Slaven Belupo -1/16 finala), a klub je imao i jednu od najmlađih i najboljih momčadi na području Varaždinske, Međimurske i Krapinsko – Zagorske Županije (među prvih 10 od cca 210 klubova).