Budućnost Vidovec - Ivančica Ivanec

ZASLUŽENA POBJEDA NK IVANČICE U VIDOVCU

Rezultati 17. kola 1. ŽNL Varaždin 17/18
Pobjeda Ivančice na ubacivanje Darka Jagića u 13 minuti prekrasnim volej pogotkom Ivana Vukovića i drugim pogotkom M. Mendaša iz jedanaesterca. Ivančica na 3. mjestu u 1. ŽNL ligi.

U 17. kolu 1. ŽNL seniorska momčad NK Ivančice gostovala je u Vidovcu kod NK Budućnosti koja se grčevito bori za opstanak u ligi. U vrlo dinamičnoj, žustroj, a na momente i preoštroj igri u čemu su prednjačili domaćini, NK Ivančica je povela na ubacivanje Darka Jagića u 13 minuti prekrasnim volejem Ivana Vukovića iskosa sa desetak metara. Nakon pogotka, momčad NK Ivančice je u potpunosti dominirala igrom. Nakon nekoliko opasnih udaraca na vrata domaćina, L. Gregur je glavom loptu zakucao u  prečku gola NK Budućnosti.

U drugom poluvremenu domaćini su ritam igre podigli na višu razinu te je prijetila opasnost od izjednačenja koje je spriječio E. Andreić, vratar NK Ivačnice, istaknuvši se sa tri odlične obrane. U jeku pritiska domaćina, slijedio je opasan kontra napad i vrlo grubi starta domaćina na kapetanu NK Ivančice, Tomislavu Jagiću, nakon čega je slijedio jedanaesterac koji je sigurno realizirao iskusni M. Mendaš ( 64′ ). Nakon jedanaesterca igra domaćina je znatno oslabila i u tom dijelu utakmice naši napadači (L. Gregur, M. Mendaš ) nisu realizirali dvije čiste prilike  te time potpuno slomiti protivnika. Kako to često biva, nakon što igrači ne realiziraju 2 pogotka, protivnik je jednim udarcem iz kuta postigao pogodak jer se vratar NK Ivančice našao u velikoj gužvi, nije mogao doći do lopte koja se pred golom odbila od nekoliko igrača i završila u mreži NK Ivančice ( 79′ ). U posljednjih 15-tak minuta utakmice, obrana NK Ivančice izdržala je sve pritiske domaćina i utakmica je završila zasluženom pobjedom NK Ivančice rezultatom 2:1.

Sastav NK Ivančice; ANDREIĆ, KLAS, VINCEKOVIĆ, VUGLAČ, J. VUKOVIĆ, GREGUR, T. JAGIĆ, D. JAGIĆ, MENDAŠ, I. VUKOVIĆ, MAGDIĆ. Igrali su i – FRIŠČIĆ, KRIŽANEC i PISKAČ.

U sljedećem 18. kolu u Ivanec dolazi Obreš Sveti Ilija. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 22.4.2018., s početkom u 16,30 sati na ivanečkom igralištu.

Zadrugar – Lepoglava 2:0
Plitvica (S) – Polet (T) 2:1
Rudar 47 – Mladost (M) 2:2