NK Drava - NK Ivančica 1:1

REMI U SVETOM ĐURĐU

15. Kolo 1. ŽNL Seniori 17/18
NK Ivančica Ivanec - Plitvica Selnik 2017
Ivančica osvojila vrijedan bod u gostima kod drugoplasirane Drave u Svetom Đurđu.

U pravoj prvenstvenoj utakmici momčad NK Ivančice osvojila je vrijedan bod na gostovanju kod drugoplasirane Drave te je još jednom dokazala, da je unatoč izrazito mladoj momčadi, spremna izdržati sve pa čak i izuzetno oštru igru protivnika, kakvu je tijekom cijele utakmice nametala domaća Drava, koja je i inače poznata po pretjeranoj žustrini i pritiscima na suce. Od prve do devedesete minute vođena je bespoštedna borba u kojoj domaćini nisu birali sredstva kako bi osujetili naše igrače.

Nakon odličnog prodora Leona Gregura u 7 minuti i snažnog udarca iskosa s desne strane, lopta je završila u stativi, od koje se odbila u domaćeg igrača i završila u golu. Do kraja poluvremena Ivančica je imala još tri izvrsne prilike i nekoliko odličnih udaraca koje je zaustavio domaći vratar.

Za domaćine pogodak je u 40 minuti, nakon kornera, postigao najbolji domaći igrač naturalizirani brazilac Cordeiro Wilismar. U drugom poluvremenu razvila se još žešća borba u kojoj domaći igrači nisu birali sredstva kako bi došli do pobjede. Tu se istaknuo i vratar NK Ivančice, Andreić, s nekoliko izvrsnih obrana i postavljanja. Unatoč pritisku, igrači Ivančice su u opasnim i brzim kontranapadima stvorili 4 odlične prilike koje su propustili iskoristiti Križanec, Magdić i Friščić, dok je Gregurov udarac u prečku skrenuo domaći vratar.

Svi igrači Ivančice dali su sve od sebe i dojmovno su bili bliži pobjedi na tom “vrućem” gostovanju. U slijedećem kolu bez kartoniranih L. Gregura i D. Jagića (3 žuti), NK Ivančica je domaćin Podravec -Kitro-u, koji je u ovom kolu pobijedio vodeću Dubravku-Zagorac rezultatom 1-0.