Sloboda-ŠN - Ivančica

Pobjeda Ivančice u Varaždinu

6. kolo 1. ŽNL – Seniori 18/19
Seniori Ivančice u oštroj i vjetrovitoj utakmici pobijedili Slobodu Varaždin 1:0 i učvrstili 1. mjesto na tablici 1. ŽNL

Jučer, 29.9.2018. NK Ivančica je u Varaždinu protiv Slobode odigrala tešku utakmicu u kojoj se do samog kraja očekivalo više pogodaka, ali izuzetno motivirana ekipa Slobode uspjela je neutralizirati sjajnu igru Ivančice. U prvom poluvremenu bila je to oštra i gruba igra praćena hladnim vjetrom u kojoj su igrači Slobode dobili 4 žuta kartona, a igrači Ivančice jedan žuti karton. Rezultat grube igre bio je kazneni udarac za Ivančicu u 37 minuti kojeg T. Jagić nije realizirao te je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu nastavlja se oštra igra Slobode sa 2 nova žuta kartona i kaznenim udarcem za Ivančicu, kojeg je uspješno realizirao Dario Ribić u 57 minuti. U daljnjem tijeku utakmice Ivančica je propustila nekoliko izglednih prilika, a u posljednjoj minuti  Sloboda nije realizirala šansu za izjednačenje i utakmica je završila pobjedom Ivančice 1:0.

Tim rezultatom Ivančica je ostvarila nova 3 boda i potvrdila 1. mjesto u tablici 1. ŽNL 18/19 sa 6 uzastopnih pobjeda od početka nove sezone. Dobru igru i odlične rezultate, u novoj sezoni 18/19, NK Ivančice ostvaruje pod vodstvom trenera prof. Damira Friščića.

Iduću utakmicu 7.9.2018. Ivančica je domaćin, a u goste dolazi Polet (T). Utakmica počinje u 15:00 sati na ivanečkom gradskom stadionu.