Plitvica Gojanec 1:4 Ivančica Ivanec

POBJEDA ZA TITULU!
NK Ivančica - prvaci 1. ŽNL 2019

1. ŽNL Varaždin 18/19
NK Ivančica zasluženo slavi titulu prvaka 1. ŽNL dva kola prije kraja prvenstva. U ovoj sezoni 18/19, Ivančica je do sada ostvarila 18 pobjeda, 4 remija i samo 2 izgubljene utakmice.

Velemajstorski pogodak našeg kapetana Tomislava Jagića za izjednačenje u Gojancu. 24 kolo 1.ŽNL, 26.5.2019.

Na vrućem terenu u Gojancu naša seniorska momčad, unatoč šokantnom početku utakmice, izdržala je sav pritisak i opstrukciju igre od strane domaćina te je na kraju visokom pobjedom, dva kola prije kraja prvenstva, osigurano prvo mjesto i titula prvaka 1. ŽNL u sezoni 2018/2019., mjesto koje i držimo od samoga početka prvenstva. Vrlo nesmotrenom igrom i velikom greškom u našem zadnjem redu (D. Jagić) domaćini su poveli već u 1. minuti što je znatno otežalo sve dogovore i planove u pripremi ove utakmice. Ovu utakmicu dodatno je za nas komplicirao izostanak povrijeđenog Loparića, kažnjenog M. Jerebiča, poslovno odsutnog Vukovića i bolesnog Vincekovića.

Gregur Invest logoGenerali - sponzor NK Ivančice

Na sve to u početnoj postavi bili su povrijeđeni Friščić i bolesni Eršegović. Nakon tog pogotka vidjevši sve naše probleme domaćin se je ponadao da bi mogao dobiti utakmicu te su u prvom poluvremenu još dva puta opasno zaprijetili našem vrlo sigurnom vrataru Andreiću. U 13.min. igru je morao napustiti  povrijeđeni bek Friščić te ga je zamijenio rekonvalescent Kolarek. Unatoč svim problemima u otvorenoj igri mi smo bili dominantni u tehnici i posjedu lopte a domaćini su vodili sve do zadnje minute prvoga poluvremena samo zahvaljujući odličnom vrataru Đurmanu koji je obranio izvrsne udarce T. Jagića, Božaka i Gregura dok su za malo promašivali Božak, Friščić, Vrbanić i Eršegović.

Obrt za strojno žbukanje i fasade, vl. Stjepan Grdak

U zadnjoj minuti prvog poluvremena naš kapetan T. Jagić još jednom slično kao u Tuhovcu i Vinici pokazao je svu svoju snagu i kvalitetu, povukavši loptu od našeg šesnaesterca slomio je tri domaća obrambena igrača te je prekrasnim udarcem sa 10-tak metara donio izjednačenje rezultata čime je vraćen mir u našu momčad. U drugo poluvrijeme ušli smo s nekoliko promjena u rasporedu igrača na terenu ( Jerebič – Kolarek, Vrbanić – Eršegović ) i unatoč nekompletnosti i nedovoljnoj spremnosti nekolicine naših igrača tim smo zamjenama mjesta ostvarili  apsolutnu  dominaciju u svim segmentima igre i od brojnih izrađenih prilika raspoloženi Božak postigao je tri pogotka u svojem stilu koji su nam donijeli potpuno zasluženu i toliko željenu pobjedu a sjajni domaći vratar Đurman obranio je još barem pet stopostotnih šansi naših igrača ( Vrbanić, T. Jagić, Božak ).

Bio je to treći uzastopni derbi u gostima kojega smo unatoč svim problemima dobili postigavši tri visoke pobjede, 3-0 u Tuhovcu, 3-1 u Vinici, 4-1 u Gojancu te smo u tim utakmicama postigavši 10 golova dokazali da smo zasluženo tu gdje jesmo.

Strijelci;  T. Jagić (45), Božak ( 51, 63 i 75. min.).

Ocjene igrača;  Andreić 7, Friščić – ( Kolarek od 13. min. 6 – Martinčević od 76. min.- ), D. Jerebič 6,5, D. Jagić 6, Vuglač 6,5, Gregur 6,5, Ribić 6,5, ( M. Hehet od 88. min.-), Eršegović 6 ( Piskač od 80. min. – ), T. Jagić 7,5, Vrbanić 7,  Božak 8.

U slijedećem kolu u nedjelju, 02.06. na svečarsku utakmicu dolazi nam Budućnost iz Vidovca. Utakmica se igra na gradskom igralištu u Ivancu od 17,30 sati.